• Štítky blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako si vybrať hokejovú výstroj
  4. Ako si vybrat hokejové nohavice

Ako si vybrat hokejové nohavice

Ideš si vybrať hokejové nohavice a nevieš si rady?  Trápia ťa otázky ako aký model si mám vybrať? Aká výkonnostná rada bude pre mňa ta správna? Aká veľkosť bude pre mňa ta správna?  V tomto článku skúsim vysvetliť tieto časté otázky.

 

Hokejové nohavice sú neoddeliteľnou časťou hokejovej výstroje. Chránia dolnú časť tela predovšetkým stehna, zadok, boky,  kostrč.

 

Hneď na začiatku by sme je dôležité povedať, že nohavice je potrebné vyberať predovšetkým podľa úrovne hry. Čím vyššia modelová  rada nohavíc, tým sú lepšie chránené už vyššie spomínané partie tela.  Nakoľko obsahujú viacej ochranných prvkov a majú lepšie materiálové spracovanie. Naopak čím je modelová rada nižšia tým je menej ochranných prvkov a materiál je menej odolnejší. Nie všetky modelové rady majú rovnaký strih. Konkrétne:

 

Bauer Nexus – modelová rada je charakteristická užším strihom

 

Bauer Supreme – modelová rada je charakteristická užším strihom

 

Bauer Vapor -  modelová rada je charakteristická širším strihom

 

 

 

Na čo pozerať pri výbere nohavíc:

 

Chránič bedrových kĺbov – je to veľmi dôležitá časť hokejových nohavíc, nakoľko nám chráni bedrové kĺby pred zranením.  Stačí menšie narazenie na mantinel, nezavinený pád na ľad a môže vzniknúť nepríjemné zranenie.

 

Chránič stehien – všetky modely obsahujú chránič stehien, čím vyšší model tým majú nohavice plast tvrdší.

 

Chránič bokov – je tiež súčasťou každého modelu nohavíc a čím je vyššia modelová rada tým je ochrana bokov lepšie spracovaná.

 

Chránič kostrče – veľmi dôležitá časť výstroje, pád na kostrč dobre bolí. Základné modely majú tuto oblasť menej chránenú, používa sa len penová vypchávka. Pri vyšších modeloch je to kombinácia plastov a vypchávok.

 

Správna veľkosť nohavíc

Výber veľkosti je tiež veľmi dôležitý. Nesprávna veľkosť ma za následok, že nohavice sú krátke, alebo zasa dlhé. Pri krátkych nohaviciach je tu riziko, že dostanete strelu pukom do nechráneného miesta nad kolenom, alebo budú nohavice dlhé a pohyb nebude optimálny. Optimálna veľkosť je, že nohavice končia presne pri holenných chráničoch.  

 

Všetkyhokejové nohavice majú v súčastnosti upínanie zabezpečené opaskom prípadne majú gombíky na uchytenie trakov.

 

Pokiaľ si si tu našiel všetky pre teba dôležití otázky pri výbere nohavíc, pozri si našuponuku hokejových nohavíc v našom eshope.

 

Pokiaľ ale stále máš otázky a chýbajú ti na ne odpovede kontaktuj  nás cez chat, cez e-mail info@hokejexpert.sk, alebo telefonicky 0915537232.

 

Vypracoval: Peter Fulier

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

    

SPOĽAHLIVÝ INTERNETOVÝ OBCHOD

Všetko pre HOKEJ

Sme radi, že ste si vybrali náš e-shop. 

TEŠÍME SA NA VÁŠ NÁKUP!

 

 

KDE NÁS NÁJDETE

HOCKEY ZONE 

Farská 4

949 01 Nitra

 

Logo
Zákaznícka podpora
Peter Fulier
(Pondelok - Nedeľa 08.00 - 22.00)
Copyright © 2015 hokejexpert.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk