1. Úvod
  2. Poradňa
  3. Výber chráničov lakťov
Výber chráničov lakťov

Malý chránič s veľkým významom. Takto by som charakterizoval chrániče lakťov, majú veľmi dôležité miesto v hokejovej výstroji.

V hokeji jedným z veľmi častých zranení sú úrazy lakťového kĺbu. Je to príčina zle zvolených chráničov (nedostatočná kvalita, prípadne zle zvolená veľkosť). Venujte preto výberu maximálnu pozornosť.

Chrániče lakťov môžeme rozdeliť na 3 časti. Vrchná časť chrániča sa stará o bezpečnosť bicepsu. Jedná sa o najviac pohyblivú časť ktorá by sa mala ľahko prekrývať s chráničmi ramien. Dôležité je dobre upevnenie pomocou suchého zipsu, pokiaľ možno čo najširšieho. V tejto časti chrániča nebývajú veľké rozdiely medzi základnými a profi radami.

Prostredná a dá sa povedať najdôležitejšia časť je samotný chrániť lakťa. Presne tá časť, ktorá prichádza do kontaktu s ľadom pri pádoch a tých je pri hre dosť. Tu už sú rozdiely medzi základnou a profi radou viditeľne a tiež to už pocíti aj vaša peňaženka. Od základných plastových výliskov s jednoduchým polstrovanám na jednej strane, až po gélové vankúšiky s gripovou úpravou na strane druhej.

Poslednou časťou chráničov lakťov je chránič predlaktia, ktorý chráni hráča pred nastrelením, ale hlavne pred sekaním (každý z nás už dostal nejednú sekeru, a tá bolesť veru nie je malá). Opäť aj tu platí, že čím vyššia modelová rada, tím lepšie je chránenie.

Či sa už rozhodnete pre základnú, alebo profi radu, ako pri každej časti hokejovej výstroje je najdôležitejšie aby Vám chránič perfektne sadol. Lakte musia na ruke sedieť, nesmú sa pretáčať a posúvať sa na ruke hore-dole. Venujte pozornosť upevňovacím pásikom, ktoré držia chrániče na ruke. Pri určovaní správnej veľkosti Vám poradia veľkostné tabuľky. Ktoré vychádzajú z výšky hráča. V prípade, že si chrániče skúšate aj fyzicky, vrchná hrana by sa mala prekrývať s chráničmi ramien a spodná časť by mala byť približne v polke predlaktí.

Pokiaľ hokej hráte viac ako 3x za sezónu, lakte sú jeden z chráničov, na ktorých sa naozaj nevyplatí šetriť. Pádov a nárazov je pri kontaktnom športe veľa a hokej je kontaktný šport, takže šetriť pri tejto investícií sa vám neoplatí.

    

SPOĽAHLIVÝ INTERNETOVÝ OBCHOD

Všetko pre HOKEJ

Sme radi, že ste si vybrali náš e-shop. 

TEŠÍME SA NA VÁŠ NÁKUP!

 

 

KDE NÁS NÁJDETE

HOCKEY ZONE 

Farská 4

949 01 Nitra

 

Logo
Zákaznícka podpora
Peter Fulier
(Pondelok - Nedeľa 08.00 - 22.00)
Copyright © 2015 hokejexpert.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk