1. Úvod
  2. Poradňa
  3. Ako si správne vybrať prilbu
Ako si vybrať správnu prilbu

 

Základné informácie

Aké sú rozdiely medzi hokejovými prilbami , rady a tipy pri ich výbere a na čo pamätať pri kúpe hokejovej helmy . Hokejové prilby - Základné Informácie Každému je jasné k čomu slúži hokejová prilba. Avšak existujú aj niektoré veci ktoré by ste o prilbách vedieť mali vedieť. Bohužiaľ žiadna hokejová prilba Vás nedokáže úplne ochrániť na ľade pred všetkým čo Vás tam môže stretnúť. Preto je dôležité si pamätať pri hre na všetky možné následky. Hlavne pri strete s protihráčom vždy treba pristupovať k stretu s chladnou hlavou a hlavne s rozvahou. Premotivované zákroky môžu dopadnúť veľmi zle.

Hokej je predovšetkým hra a tak by sme k nej mali pristupovať. Každá hokejová prilba musí mať certifikáciu, je to nálepka ktorá je umiestnená na zadnej strane prilby (napr. CE certifikácia). Každá hokejová prilba ktorá nemá túto certifikáciu, keď ju nemá odporúčame dať od nej ruky preč, nie je vhodná na hokej.

 

Hokejové prilby - v čom je rozdiel

Hoci sa môže zdať, že rozdiely medzi hokejovými prilbami veľké nie sú , ale opak je pravdou. Vyššie modely renomovaných značiek ako je Bauer , Reebok , CCM, alebo Easton poskytujú oproti nižším modelom lepší komfort , prepracovanejšiu výstelku , rýchlejšie manipuláciu s roztiahnutím prilby , efektívnejší tvar odvetrávanie , nižšiu hmotnosť mnoho ďalších nesporných výhod . Možno si teraz hovoríte , že vyšších modelu helmy = lepšie helma , opäť nemôžeme úplne súhlasiť . Stačí sa pozrieť na hráčov v našej extralige, NHL alebo KHL . Nie každý má najvyšší model , je to vždy veľmi individuálne komu aká prilba sadne.

 

Rady pri výbere

Pri výbere hokejovej prilby by ste mali poznať pár základných parametrov o sebe predovšetkým obvod hlavy a tvar hlavy. V tabuľkách veľkosti prilieb potom podľa Vášho obvodu si zvolíte približnú veľkosť bez toho aby ste si museli prilbu vyskúšať. Tento výber prilby s pomocou tabuľky a obvodu hlavy je vo veľkej miere presný. Majte na vedomí že nie stále je najvyšší model pre Vás ja ten najlepší. Nie je nič horšie ako keď prilba Vás tlačí, tento problém sa môže vyskytnúť zo začiatku, vnútornej výstelke chvíľu trvá kým sa prispôsobí tvaru hlavy

 

Aké značky prilieb ponúkané ?

Kedže hokeju veľmi dobre rozumieme vieme čo musí ktorá časť výstroje mať aby spĺňala požadované parametre, či už bezpečnostné alebo aby sa Vám v nej dobre hralo. Pri zostavovaní našej ponuky prihliadame k tomu aby zákazník dostal iba kvalitné a hlavne bezpečné výrobky. V našej ponuke sú teda iba hokejové prilby od renomovaných značiek, ktoré spĺňajú tie najvyššie kvalitatívne parametre.

 

 

    

SPOĽAHLIVÝ INTERNETOVÝ OBCHOD

Všetko pre HOKEJ

Sme radi, že ste si vybrali náš e-shop. 

TEŠÍME SA NA VÁŠ NÁKUP!

 

 

KDE NÁS NÁJDETE

HOCKEY ZONE 

Farská 4

949 01 Nitra

 

Logo
Zákaznícka podpora
Peter Fulier
(Pondelok - Nedeľa 08.00 - 22.00)
Copyright © 2015 hokejexpert.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk