Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.
 
 

TOVAR V AKCII

KONTAKTY

Hockey Zone s.r.o.
Golianova 563/60
94901 Nitra
tel: 0915537232
info(a)hokejexpert.sk

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 4,00 EUR
skladom
naša cena 12,50 EUR
skladom

 


Poradňa » Výber chráničov ramien
Výber chráničov ramien

Modelová rada

Jednotlivé modelové rady chráničov ramien sa od seba líšia v základných parametroch a to bezpečnosť, pohyblivosť a cena. Tieto tri aspekty odlišujú základné modely od profi modelov.

Chrániče ramien sú tvorené z niekoľkých základných častí – chránič hrudníka a chrbtice, chránič ramien a chránič bicepsov. Základné modely majú „ľahký strih“ to znamená, že na chráničoch nenájdete nič na viac. Základné chránenie je bez väčšieho vystuženia. Určené je pre nenáročných hobby hráčov, ale svojich priaznivcov majú aj medzi práčmi na profi úrovni, ktorý obľubujú maximálne pohyblivý chránič. Presne toto lacnejšie modely ponúkajú (na úkor bezpečnosti).

Čím vyššia modelová rada, tým lepšie a prepracovanejšie chránenie už spomínaných oblastí. Drahšie ramená majú vystužené chrániče hrudníka a chrbta, vystúženie býva taktiež v oblasti kľučných kostí alebo lopatiek. Niektoré modely ponúkajú možnosť nastavenia chráničov bicepsu. Lepšie býva aj riešenie na upínanie pomocou suchých zipsov pre maximálnu stabilitu. Čím silnejší chránič, tým horšia pohyblivosť, preto majú vyššie modely perfektne spracovaný anatomický strih a sú vyrobené z ľahkých materiálov, aby hráč chránič vôbec necítil a mohol sa perfektne hýbať.

Správna veľkosť

Hráčske chrániče ramien musia hráčovi veľmi dobre sedieť. Hráč sa s chráničmi musí cítiť pohodlne, bez obmedzení. Pokiaľ vás chrániče ramien obmedzujú, vyskúšajte si radšej iný model prípadne inú veľkosť. Najlepšou možnou variantov je vyskúšať ramena spolu s nohavicami. Otestujete si tak dobrú pohyblivosť a zároveň dostatočné krytie. Chrániče ramien nesmú byť veľmi dlhé, pretlačovanie s nohavicami, alebo posúvanie chráničov k brade je veľmi nepríjemná a otravná vec. Pozornosť venujte taktiež dobrému upevneniu suchými zipsami. Zipsy nesmú nikde škrtiť, ale zároveň je potreba, aby vestu udržovali tam, kde to je potrebné.