1. Úvod
  2. Služby
  3. Brúsenie korčúľ

Ku každej hokejovej predajni patrí aj brúsenie korčúľ. Čo sa týka brúsenia korčúľ, s čistým svedomím môžeme povedať, že v Nitre patríme medzi špičku.

Na čom brúsime

U nás brúsime na špičkovej profesionálnej brúske Wissota (Made in USA) táto brúska patrí medzi najpoužívanejšie na kanadsko-americkom trhu. V Európe sa v hojnom počte používa v severských krajinách. Z top tímov vo Fínsku používajú brúsku Jokerit Helsinky hrajúci KHL a z SM ligy kluby JYP Jyväskylä, TPS Turku, Vaansa Sport, to značí že túto brúsku využívajú kustódi ktorý potrebujú dokonale dôverovať svojmu stroju.

 

 

Čo brúsime

Brúsime hráčske, brankárske, detské korčule, ale aj krasokorčule. Nabrúsime Vám väčšinu korčúľ nachádzajúcich na trhu, problémy bývajú pri lacných čínských korčuliach zo supermarketov.

Všetko robíme ručne

Plne automatické brúsky na korčule sa v dnešnej dobe sú samozrejmosťou. Prečo ale všetci kustódi profesionálnych teamov brúsia korčule ručne? Šikovné ruky a skúsenosti sú viac ako naprogramovaný stroj. Pri brúsení každého páru korčúľ si dávame záležať. Nezáleží či brúsime korčule pre profesionálneho hráča, alebo hobbíka. Potrebuješ drážku ½, 3/5, alebo 8/5? Pre nás to nie je problém.Každému hráčovi nabrúsime presne podľa jeho potrieb.

Proces brúsenia

Pred začiatkom každého brúsenia sa opýtame zákazníka ako by chcel mať nabrúsene korčule. Každý hokejista preferuje inú hĺbku drážky. Niekto chce byť rýchlejší a preto volí menšiu hĺbku drážky, aby sa korčule veľmi nezabárali do  ľadu. Naopak niektorý hráči chcú mať väčšiu stabilitu na korčuliach, preto volia drážku hlbšiu.
Samotné brúsenie začína obrúsením brúsneho kotúča špeciálnym diamantovým orezávačom pomocouktorého nastavíme aj požadovanú hĺbku drážky na korčuliach. Potom nasleduje samotný proces

brúsenia pomocou ktorého docielime požadovanú hĺbku drážky korčule, dokonalé ostrie a samozrejmeaby aj hrany korčúľ boli rovné. Na konci brúsenia sa odstránia pomocou brúsneho kameňa ostriny z noža a pomocou špeciálnej mierky na korčule zmeriame výšku hrán noža, obe hrany noža musia byť v rovine. Nie je nič horšie ako keď korčule v oblúkoch nedržia a preklzávajú.


 Cenník brúsenia

Brúsenie korčúľ BAUER, CCM 3,00 €

Brúsenie korčúľ – mimo Bauer, CCM 5,00 €

Brúsenie nových korčúľ mimo HZ 5,00 €

Brúsenie brankárskych a kraso korčúľ 5,00 €

    

SPOĽAHLIVÝ INTERNETOVÝ OBCHOD

Všetko pre HOKEJ

Sme radi, že ste si vybrali náš e-shop. 

TEŠÍME SA NA VÁŠ NÁKUP!

 

 

KDE NÁS NÁJDETE

HOCKEY ZONE 

Farská 4

949 01 Nitra

 

Logo
Zákaznícka podpora
Peter Fulier
(Pondelok - Nedeľa 08.00 - 22.00)
Copyright © 2015 hokejexpert.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk