• Štítky blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Hokejové technológie
  4. Korčule Bauer . Supreme vs. Vapor vs. Nexus

Korčule Bauer . Supreme vs. Vapor vs. Nexus

 

Jednotkou na hokejovom trhu medzi korčuľami sú jednoznačne tie od Baueru. To predsa vie každý hokejista. Určite pri výbere ste sa stretli s tým, že Bauer má v ponuke 3 modelové rady Supreme, Vapor a Nexus. Vznikli jednoducho preto, aby Bauer oslovil čo najväčší okruh zákaznikov . Každá modelová rada je iná a osloví iný typ hokejistu. Každý z nás si určite láme hlavu aký je rozdiel medzi týmito radami. V tomto článku sa pokúsim podrobne vysvetliť tieto rozdiely.

 

Začnem troškou histórie.  Prvou modelovou radou a na začiatku jedinou bola rada Supreme.  Vznikla koncom 60-tych rokov minulého storočia a týmto modelom si Bauer otvoril cestu do NHL. Postupným vývojom od klasického strihu sa rada Supreme vyprofilovala až do dnešnej podoby. Druhou radou ktorú Bauer vytvoril bola rada Vapor. Vznikla v roku 1997 a týmto modelom vznikla doslova technologická revolúcia na trhu s korčuľami. Starší hokejisti si určite pamätajú odľahčené nože ktoré mali po dĺžke maličké trojuholníky. Týmto modelom sa Bauer stal jednoznačne lídrom na trhu s korčuľami. Poslednou radou ktorá vznikla bola rada Nexus. Vznikla v roku 2011 a vracia sa k tradičnému štýlu korčúľ a postupne v nich hráva čoraz viac hráčov.

 

Prvé čo si určite všimneme je, že každá z rád ma svoju charakteristickú farbu. To je prvý znak rozlíšenia, aj keď je to ten nepodstatný rozdiel.  Hlavný rozdiel je ale v tom, že každá rada ma iný strih resp. tvar korčule. Poďme si postupne povedať  podrobnejšie o každej rade.

 

Bauer Supreme

 

 

Typickým a jednoznačne rozoznateľným znakom je čierno-žltý dizajn. Rada Supreme má anatomický dokonalý tvar. Korčuľa úplne obopína Vašu nohu a zaisťuje, že budete mať perfektne zafixované chodidlo a dokonale tak prenesiete svoju odrazovú energiu. Preto sú vhodné pre silové typy hráčov. Pokiaľ sa pri korčuľovaní spoliehate predovšetkým na silu Vašich nôh bude rada Supreme pre Vás tým ideálnym partnerom.

 

 

Bauer Vapor

 

 

Jednoznačne najpredávanejšia modelová rada od Bauer. Korčuľa poskytuje v korčuli Viac miesta ako rada Supreme a má viacej miesta v oblasti prstov. Päta korčule a oblasť členka je tvarovaná do písmena V preto je pravdepodobne tento faktor  tým, že výborne sedí tak veľkému spektru hráčov. Rada Vapor je určená pre dynamický štýl korčuľovania s častými zmenami smeru.

 

 

Bauer Nexus

 

 

 Rada Nexus je charakteristická návratom k tradícií. Hlavným rozdielom oproti radam Supreme a Vapor je predovšetkým vnútorný priestor korčúľ. Nexusky majú široký a objemný strih od päty až k prstom. V oblasti päty je hlboká kapsa ktorá zabezpečuje dokonalú fixaciu v korčuli.  

 

 

Naša rada

 

Pri výbere správneho modelu korčúľ ale musíme brať ako hlavný parameter tvar chodidla hráča. V prípade, že sa považuješ za silového hráča a myslíš si, že rada Supreme je pre teba tá pravá neznamená, že ti bude ideálne sedieť aj pri nohe. Preto pri výbere dajte hlavne na dobrý pocit.

 

V tejto infografike môžete vidieť v ktorých miestach sú aké rozdiely medzi týmito jednotlivými radami.

 

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

    

SPOĽAHLIVÝ INTERNETOVÝ OBCHOD

Všetko pre HOKEJ

Sme radi, že ste si vybrali náš e-shop. 

TEŠÍME SA NA VÁŠ NÁKUP!

 

 

KDE NÁS NÁJDETE

HOCKEY ZONE 

Farská 4

949 01 Nitra

 

Logo
Zákaznícka podpora
Peter Fulier
(Pondelok - Nedeľa 08.00 - 22.00)
Copyright © 2015 hokejexpert.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk